فرهنگ غرب در قضیه جنایت غزه بی‌آبرو شد

به مناسبت ایام تشكیل سازمان بسیج مستضعفان به دستور امام خمینی (ره) در سال‌ 1358، جمع كثیری از بسیجیان صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.

1402/09/08
|
14:54

بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:

* بسیج یادگار گرانبهای امام برای كشور است. امام آفریننده‌ی بسیج و پدر بسیج است. در عین حال خود آن بزرگوار میگوید كه من افتخار میكنم كه یك بسیجی‌ام. شأن بسیج این است. خب، از فرمایشات امام چند نكته را در باب بسیج من عرض میكنم. نكته‌ی اول این است كه منطق بسیج مقاوم‌سازی حداكثر[ی] كشور در مقابل تهدیدها و خطرهاست.

بسیج برای حداكثرسازی امكان مقاومت كشور است در مقابل هر خطری، در مقابل هر تهدیدی. این منطق در ایجاد بسیج عامل اصلی بود. امروز هم همین منطق وجود دارد و این منطق به‌روز است. امروز هم وجود بسیج لازم است با تفصیلی كه حالا وجود دارد.

در این چهل و چند سال كارنامه‌ی بسیج هم تأیید میكند درست بودن این هدفگیری را. نشان میدهد دقیق‌بودن این دوراندیشی و روشن‌بینی امام را. در یك مواقعی در این كشور پیش آمد عزیزان من كه حضور بسیج برای كشور سرنوشت‌ساز شد.

* امام درباره‌ی بسیج توصیفهای گوناگونی دارند. دو توصیف را من انتخاب كرده‌ام كه به شما عرض بكنم.

یكجا امام میگوید كه: بسیج لشكر مخلص خداست. لشكر مخلص خدا، روی كلمات دقت كنید. یكجای دیگر امام میگوید: بسیج مدرسه‌ی عشق است. خب این دو توصیف را كنار هم بگذاریم، لشكر مخلص خدا نشان میدهد كه بسیج رزمنده است، لشكر برای رزم است، برای جنگ است. رزمنده بودن یعنی چه؟ یعنی هم قدرت مادی و جسمانی داشتن، هم اراده و شجاعت روحی داشتن، هم تدبیر و ترفند جنگی بلد بودن، نمونه‌اش امیرالمومنین است در مقابله‌ی با عمرو بن عبدود.
لشكر مخلص خدا یعنی چه؟ یعنی این ذخیره‌ی عظیم مغتنم برای قدرت یابی شخصی نیست.

از آن طرف مدرسه‌ی عشق است، عاشق است بسیج عاشق است، دلباخته است. اما این عشق یك عشق هرزه پوی بی‌جهت بد مسیر نیست، این عشق یك عشق در ظرفیت و قابلیت یك مدرسه است.

ظرف او یك ظرف جهت‌دار و منظم است یعنی چه؟ یعنی عشق به خدا، عشق به معنویت، عشق به مردم، عشق به راه جهتی كه دارد حركت میكند، عاشقانه حركت میكند. مدرسه یعنی این. مدرسه‌ی عشق یعنی این. اینی كه بسیج عاشق است. میگوید بسیج مدرسه‌ی عشق است. عشق را با جهت مشخص تدریس میكند، تعلیم میدهد.

* فرهنگ بسیجی خدمت به همه است؛ همه!

آنجایی كه سیل آمد بسیجی تا زانو در گل رفت برای اینكه خانه‌ی سیل‌زده را پاك كند تمیز كند از صاحبخانه نپرسید شما اسمت چیست دینت چیست مذهبت چیست، قومیتت چیست، سلیقه‌ی سیاسی‌ات چیست. نپرسید، رفت خدمت كرد، هر چه هست هر كه هست.

* جنبه‌ی فراملی و فرامرزی بسیج خیلی مهم است. این هم در بیان امام هست. امام ملاحظه كردید، تعبیر میكند هسته‌های مقاومت جهانی، هسته‌های مقاومت جهانی. این همان بسیج است. بسیج ما نیست. بسیج خودشان است اما همان فرهنگ است. هسته‌های مقاومت جهانی. تشكیل هسته‌های مقاومت جهانی. این تحقق پیدا كرد. یعنی الان شما نمونه‌هایش را دارید مشاهده میكنید در منطقه‌ِی خودمان.

همان هسته‌های مقاومتی كه امام خبرش را داده بود، بشارتش را داده بود، امروز در حال تعیین سرنوشت این منطقه‌اند. دارند سرنوشت این منطقه‌ی ما را هسته‌های مقاومت دارد تعیین میكند.
یك نمونه‌اش همین طوفان‌الاقصی است.

* در قضیه‌ی لبنان آمریكایی‌ها گفتند كه دنبال تشكیل خاورمیانه‌ی جدیدند، خاورمیانه یعنی؛ همین غرب آسیا.

گفتند میخواهند این منطقه را كه اسمش را گذاشتند خاورمیانه یك نقشه‌ی جدیدی به این بدهند خاورمیانه‌ی جدید یعنی یك نقشه‌ی جغرافیای سیاسی نویی بدهند بر چه اساس؛ بر اساس تأمین نیازها و منافع نامشروع آمریكا. آنی كه آنها میخواستند البته اتفاق نیفتاد آنی كه آنها دنبالش بودند اتفاق نیفتاد. آنها خواستند حزب‌اللّه را نابود كنند در نقشه‌ی جدیدی كه داشتند یكی‌اش این بود نابودی حزب‌اللّه، حزب‌اللّه 10 برابر قوی‌تر شد.

آنها خواستند عراق را ببلعند نتوانستند. آنها میخواستند سوریه را قبضه كنند عوامل نیابتی خودشان را به اسم داعش و جبهةالنصره و از این حرفها انداختند به جان دولت سوریه هفت، هشت، ده سال هم مدام تزریق كردند، پشتیبانی كردند، پول دادند، امكانات دادند نشد ناكام شدند.

خاورمیانه‌ی جدیدی كه آنها میخواستند درست كنند بكلی ناكام شد. یكی از اجزای این خاورمیانه این بود كه مسئله‌ی فلسطین را به نفع رژیم غاصب تمام كنند، اصلاً چیزی به نام فلسطین دیگر باقی نماند همان دو دولتی خائنانه‌ای را هم كه قبلاً تصویب كرده بودند آن را هم زیرش زدند نتوانستند، نشد.

دسترسی سریع