عزای ملی در افغانستان برای شهدای مدرسه سیدالشهدا در کابل

مراجع عظام تقلید با محکوم نمودن جنایت تروریست ها در کشتار دانش آموزان بی گناه در افغانستان تاکید کردند:حامیان تروریسم درجنایت مدرسه سیدالشهدا(ع) کابل شریک‌ هستند

1400/02/21
|
10:29

حضرات آیات صافی گلپایگانی سیستانی وحید خراسانی و علوی گرگانی در پیام های جداگانه افزودند:اگر کشورهای اسلامی سکوت خود را در برابر دشمنان اسلام می‌شکستند، عده‌ای جرات پیدا نمی‌کردند این جنایات هولناک را انجام دهند.
شنبه بر اثر وقوع یک انفجار تروریستی در مجاورت مدرسه دخترانه حضرت سیدالشهدا ع در منطقه شیعه نشین غرب شهر کابل،85 نفر شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند. بیشتر جان باختگان از دانش آموزان دختری بودند که با زبان روزه به شهادت رسیدند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی نیز در جلسه امروزشورای عالی قوه قضاییه به خاطر حادثه تاسف بار به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در کابل با مردم افغانستان ابراز همدردی کرد.

سپاه پاسداران نیز در بیانیه‌ای با محکومیت شدید جنایت تروریستی دبیرستان‌ دخترانه سیدالشهدای کابل این جنایت بزرگ را توطئه آمریکایی‌ها برای احیای تروریسم تکفیری و بازگشت ناامنی به افغانستان دانست.

آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش‌و پرورش نیز در گفت‌و گو با سرپرست وزارت معارف جمهوری افغانستان، اقدام تروریستی اخیر در افغانستان که منجر به شهادت تعدادی دانش­‌آموزان شد را محکوم و مراتب تسلیت معلمان و دانش­‌آموزان ایرانی را به وی و دولت و ملت افغانستان ابلاغ کرد.

دسترسی سریع