تسهیل حمل و نقل زائران، در مراسم اربعین حسینی

وزیر كشور گفت: مساله تامین حمل و نقل عمومی امری جدی است و باید ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی بخصوص شهرداری، برای تسهیل تردد زائران مورد استفاده قرار بگیرد.

1401/05/04
|
13:06

دكتر احمد وحیدی در نشست ستاد مركزی اربعین حسینی (ع) كه با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت كشور برگزار شد؛ افزود: روند كار‌ها در حوزه زیرساخت‌های عمرانی در استان‌های كرمانشاه، ایلام و خوزستان برای تسهیل تردد زائران عزیز به نحو موثری انجام شده است و البته باید به صورت پیوسته و جهادی تداوم یابد.

وزیر كشور اضافه كرد: حفظ سلامت و ایمنی زائران اربعین، اولویتی اساسی است و در این خصوص تلاش داریم با همه امكانات بهداشتی و خدماتی، امنیت و آرامش خاطر زائران عزیز را فراهم سازیم.
دكتر وحیدی با اشاره به اینكه یكی از مسایل مهم و اساسی در اربعین امسال حسینی، موضوع گرما بودن هوا و گرمازدگی است؛ گفت: خوشبختانه در این خصوص مه پاش‌ها و سایبان‌های خوبی در مرز‌های چهارگانه كشور برای استفاده زائران فراهم شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت آماده سازی مرز‌های باشماق و تمرچین برای استفاده زائرین حسینی (ع) اشاره كرد و گفت: باید با فراهم سازی امكانات زیرساختی بتوانیم برای افرادی كه علاقه‌مند به استفاده از این مرز‌ها هستند؛ زمینه مسافرت به عتبات عالیات را فراهم سازیم.
وزیر كشور به لزوم طراحی سامانه‌ای برای نظارت بر روند پیشرفت طرح‌های عمرانی و زیرساختی اشاره كرد و گفت: با استفاده از این سامانه می‌توانیم هم نظارت موثر بر پیشرفت كار طرح‌ها داشته باشیم و هم نیازمندی و امكانات مورد نیاز طرح‌ها را تامین كنیم.

دسترسی سریع